Będąc w Hiszpanii te miejsca musisz zwiedzić

Chcesz zwiedzić jakieś piękne państwo w Europie i nie masz pomysłu? Już teraz taki problem Cię nie będzie dotyczył o ile się zdecydujesz na niesamowity kraj jakim jest Hiszpania. Państwo to odwiedza wiele turystów z całego świata. Rozsławione jest przez flamenco, suszoną szynkę, tapas lub korridę. Oprócz tego można odnaleźć idealne zabytki architektoniczne.

Miasto w Hiszpanii warte uwagi to z pewnością Barcelona. Z pewnością to jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów. Życie w tym mieście tętni cały dzień – praktycznie w nocy i w dzień. Oprócz tego można odwiedzić niesamowite zabytki starówki, port, niezwykła architekturę modernistyczną i wzgórze Montjuic. Miejsce, które należy obowiązkowo zwiedzić to oczywiście Sagrada Familia – to dzieło Gaudiego.

Madryt to sam środek Hiszpanii. Można powiedzieć, że z wyglądu nie jest tak spektakularny jak Barcelona. Jednak za sprawą zabytków a także dużego rynka daję wrażenie bardzo ciekawego miejsca w Hiszpanii. Można tutaj znaleźć przede wszystkim place, które sąsiadują z wąskimi uliczkami i zaułkami. To co jest charakterystyczne dla tego miejsca to z pewnością eleganckie place. Turyści mogą także liczyć na przyjazne knajpki oraz piękne sklepy z zabytkami.

Costa Brava to także określenie do idealnego miejsca do zwiedzania w Hiszpanii. To co oznacza ten skrót to przede wszystkim ,,dzikie wybrzeże”. Warto wiedzieć o tym, że to właśnie Costa Brava ciągnie się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego – granica tutaj jaka tu występuję jest francusko-hiszpańska a jej koniec występuje blisko północno wschodnich przedmieść Barcelony. To co wyróżnia to miejsce to z pewnością skaliste klify, które mogą oddzielać łukowate plaże.

Jeśli wycieczka na weekend w Hiszpanii to tylko Toledo. To co wyróżnia to miejsce to z pewnością wąskie uliczki w których można się przez przypadek zgubić. Jednak nie warto się tym przejmować ponieważ takie spacerowanie po tych wszystkich miejscach to rewelacyjna rzecz. Za sprawą wielu zabytków można zauważyć jak kiedyś przedstawiała się Hiszpania, można zaobserwować różnego rodzaju synagogi, meczety i kościoły.

San Sebastian jest baskijskim wybrzeżem. Z roku na rok pojawia się tutaj co raz więcej turystów. Warto wiedzieć o tym, że to miejsce rozciąga się wzdłuż popularnej plaży Concha – która została zamknięta od wschodu wzgórza Urgull. Natomiast jeśli chodzi o zachód to jego nazwa brzmi Igeldo. Ciekawostką jest to, że w to miejsce w przeszłości przyjechała odpoczywać sama popularna Izabela II. Cel damy był prosty – odpocząć i się zrelaksować. Obecnie robi to co raz większa liczba turystów.

Austria w Hiszpanii słynie przede wszystkim z gór. Jednak oprócz tego można podziwiać wybrzeże, które od brzegów składa się ze skalistych zatoczek i przeciąga zielone łąki. Na pewno miejsce warte uwagi w tym rejonie to Cudilero – jedna z piękniejszych wiosek rybackich regionów, która ma między sobą dwa klify.

Segowia to miejsce warte zwiedzenia w Hiszpanii. Znajduję się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – to co go wyróżnia to na pewno piękny rzymski akwedukt. To co będzie przyciągać turystów to na pewno wąskie uliczki, piękne placyki a także idealne widoki na piękne budowle kuszą turystów do zwiedzania.

Miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć w Hiszpanii to z pewnością Walencja. To 3 miejsce co do wielkości w kraju hiszpańskim. Wszystkie starsze zabytki zostały odrestaurowane – z dawnych wilgotnych i ciemnych suteren powstały nastrojowe bary a także kawiarenki. Oprócz tego w tym mieście można podziwiać architekturę współczesną.

Północną część kraju wyróżnia Park Narodowy Ordesa w Hiszpanii. To co go wyróżnia to z pewnością niezwykłe doliny Ordesa a także Pineta. Można tutaj podziwiać Monte Perdido, Anisclo oraz Escuain, które są umiejscowione jako wysokość 3000m n.p.m. To co jest charakterystyczne dla tego parku to z pewnością fakt, że został on wpisany na listę UNESCO.

Saragossa to bardzo piękne miasto w Hiszpanii. Jest ona szczególnie znana Polakom z tego względu, że z niej można odczytać niesamowite opisy Żeromskiego ,,W Popiołach”. Jeśli ktoś jest szczególnie zainteresowany to właśnie w odpowiednich źródłach literackich odszukać najważniejsze informację o tym cudownym miejscu. Architektura miasta, która została stworzona w stylu mudejar została zapisana do księgi jako Lista Światowego Dziedzictwo UNESCO.

Leon to gotycka katedra, która została utworzona w XIII w. jako wzór francuskich ,,katedr światła”, które zostały utworzone jako idea wpuszczenia do wnętrza bardzo dużej liczby światła.