Hiszpania i jej turystyczny potencjał

Ten piękny kraj położony na Półwyspie Iberyjskim swoją popularność i wysoki rozwój gospodarczy zawdzięcza właśnie turystyce. Jest to teren, który idealnie sprawdza się zarówno w przypadku turystyki wypoczynkowej, jak i kulturowej. Na wczasy przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata, a wśród ogroma atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.

Doskonała infrastruktura

Za dużą popularność Hiszpanii wśród turystów odpowiada również doskonałą infrastruktura turystyczna. Na terenie kraju nie brakuje modnych kurortów i doskonale wyposażonych ośrodków wypoczynkowych, w których zatrzymać mogą się zarówno zakochane pary, jak i rodziny z małymi dziećmi. Licznie podejmowane inwestycje sprawiają, że hiszpańskie miasta cieszą się niesłabnącą popularnością. Najlepsza infrastruktura znajduje się nad Morzem Śródziemnym, a więc na terenie hiszpańskiego wybrzeża. Komfortowe warunki można zastać również na Balearach i Wyspach Kanaryjskich, które także są częścią Hiszpanii.

Jeśli chodzi o hiszpańskie miasta, to największą popularnością cieszą się Madryt (stolica państwa) oraz Barcelona. Turyści chętnie przybywają również do malowniczo położonego Toledo, w którym znajduje się gotycka katedra mieszcząca groby hiszpańskich królów.

Dla pasjonatów etnografii

Hiszpania to miejsce interesujące również dla tych, którzy interesują się etnografią. Odrębna od reszty kraju pod względem etnicznym Baskonia to region, który w świecie turystyki liczy się już od dawna. Najsłynniejszym kurortem jest tutaj San Sebastian.

Dla miłośników aktywności fizycznej

Hiszpania to również miejsce idealne dla tych, którzy kochają aktywność fizyczną. Miłośnicy pieszych wycieczek oraz sportów zimowych odnajdą się tutaj idealnie. Jednym z elementów, który niewątpliwie buduje hiszpańską potęgę turystyczną, są Pireneje – pasmo górskie, które oddziela Hiszpanię od Francji.

Inne ciekawe miejsca

Miłośnicy zwiedzania powinni udać się do Saragossy, która położona jest w Kotlinie Aragońskiej. Położone są w niej licznie mauretańskie zabytki, które cieszą oko niesamowitą oryginalnością. Częstym kierunkiem wybieranym przez turystów jest także Katalonia. To właśnie tutaj znajdują się takie słynne wybrzeża, jak Costa Brava i Costa Dorada. To także tu leży Barcelona, która nie bez powodu uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast europejskich. W Andaluzji znajduje się natomiast słynne Costa del Sol – najważniejszy chyba region turystyczny w całej Hiszpanii. To właśnie Wybrzeże Słońca jest najbardziej popularne wśród Polaków, którzy decydują się tutaj spędzić swój urlop. Kolejnym liczącym się ośrodkiem turystycznym jest Malaga. Zapomnieć nie można również o Granadzie. Znajduje się tutaj zespół forteczno – pałacowy, który pochodzi z X wieku.

Wyspy

Hiszpania jest bardzo dumna z należących do niej wysp. One również cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Do tych najbardziej znanych zalicza się:

  • Ibiza;
  • Majorka;
  • Minorka;
  • archipelag Wysp Kanaryjskich.

Hiszpańska jest również Teneryfa, która dla wielu osób jest wymarzonym miejscem na najlepsze wakacje w życiu.