Niezwykłe atuty Finlandii

Dla wielu osób Finlandia jest tylko kolejnym państwem europejskim związanym z krajami skandynawskimi. W rzeczywistości jednak jest to naprawdę niezwykłe miejsce, które podbije serce najbardziej wybrednego turysty. Jeśli właśnie planujemy nieco dłuższy wypoczynek, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę wczasy w Finlandii. Tutaj czeka na nas wiele atrakcyjnych zabytków, które zaciekawią nawet osoby niezainteresowane historią. Warto nieco bliżej przyjrzeć się temu niebanalnemu krajowi.

Wielu turystów podkreśla, że Finlandia kojarzy się przede wszystkim z charakterystycznymi krajobrazami przyrodniczymi, od których wprost nie można oderwać wzroku. Na terenie kraju znajduje się wiele jezior, które doskonale wpisują się w malowniczy krajobraz. Charakterystyczne dla Finlandii są także bagna i torfowiska, gdzie można znaleźć rzadkie gatunki roślin czy zwierząt. Warto również wspomnieć o mniejszych wysepkach, które cieszą się zainteresowaniem ze strony przyrodników. Na specyficzną faunę i florę prezentowanego kraju wpływa oczywiście konkretny klimat, jaki występuje na jego terenie. Jest on dość zróżnicowany, charakteryzowany przede wszystkim jako umiarkowany chłodny. Oczywiście nie wszyscy turyści decydują się na wyjazd do Finlandii w celu podziwiania geograficznych zróżnicowań i przyrodniczych niuansów. Wielu z nich jest zainteresowanych przede wszystkim zabytkami, które znajdują się na terenie największych fińskich miast.

Stolicą Finlandii są Helsinki i właśnie to miasto cieszy się największym zainteresowaniem wśród potencjalnych turystów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ udostępnia ono naprawdę wiele atrakcji, które zainteresują nawet wyjątkowo wybrednych wczasowiczów. Na początku warto wspomnieć o placu Senackim , który pochodzi z początków dziewiętnastego wieku. Do zabytków należy zaliczyć między innymi Teatr Narodowy oraz Teatr Szwedzki. W centrum Helsinek znajdziemy przestronny park, w którym można pooddychać świeżym powietrzem, podziwiając przyrodnicze widoki. Jedną z głównych atrakcji dla dzieci jest wesołe miasteczko, które powstało w 1950 roku. Na uwagę zasługuje także Obserwatorium astronomiczne, którego początki sięgają pierwszej połowy dziewiętnastego wieku. Oczywiście w Helsinkach czeka na nas sporo tematycznych muzeów, takich jak chociażby Muzeum Sportu czy Muzeum Radia. W tym mieście znajdziemy również sporo obiektów sakralnych, które co roku przyciągają tysiące turystów. Młodsi wczasowicze na pewno docenią także obecność ogrodu zoologicznego.

Finlandia może pozytywnie zaskoczyć każdego turystę, jeśli tylko dokładnie zapozna się z dostępnymi zabytkami, muzeami czy walorami przyrodniczymi. Większość wczasowiczów z żalem wyjeżdża z tego miejsca, na długo pozostając pod jego wrażeniem. Warto nadmienić, że wakacje spędzone w Finlandii przypadną do gustu również dzieciom, ponieważ czeka tu na nie sporo turystycznych atrakcji. Jest to zatem dobry kierunek pod kątem rodzinnych wczasów, ale nie tylko. Osoby stawiające na aktywny wypoczynek również będą zadowolone z takiego wyjazdu.