Zabytki Paryża

Decyzja o urlopie została przez Ciebie podjęta. W tym roku decydujesz się na wyjazd do Francji a konkretnie do Paryża. Jeśli nie wiesz jakie miejsca masz zwiedzić to istnieję kilka ciekawych opcji, które pokażą Ci stolicę tego kraju z zupełnie innej strony.

Wieża Eiffla – kiedyś pełniła zadanie bramy wejściowej jako teren wystawy. Skąd ta nazwa? Została ona utworzona przez inżyniera twórcę a dokładniej Gustawa Eiffla. Jej waga to około 10 500 ton. Najwyższa budowlą świata była Wieża Eiffla do roku 1929. Statystyki odwiedzin turystów mogą robić wrażenie ponieważ rocznie odwiedza ją około 3 milinów turystów.

Jednym z najpopularniejszych uniwersytetów nie tylko we Francji ale także na świecie jest La Sorbonne. To co go wyróżnia to na pewno 22 aule, 2 muzea, 240 laboratoria. Jego umiejscowienie to plac Sorbony gdzie odnaleźć można dużą liczbę księgarń.

Notre-Dame to także wizytówka Paryża. Budowa zaczęła się w 1163r. a koniec należy przyjmować jako rok 1345. Liczba wiernych, która może się zmieścić w jej wnętrzu to na pewno wynik 9000 wiernych. Z czego powstała? Oczywiście chodzi tutaj o ruiny bardzo dawnej rzymskiej świątyni.

Łuk triumfalny to niewątpliwie ważne miejsce w Paryżu. Jego umiejscowienie to centrum placu de Gaulle. Powstanie tego niesamowitego obiektu to XIX wiek. W przypadku jego budowy opierano się na Łuku Konstantyna.

Jeśli ktoś chce zobaczyć styl jako gotyk płomisty to tak właściwie powinien odwiedzić Kaplicę Saint – Chapelle. Jej powstanie należy przyjmować jako XIII wiek. Polecenie zostało wydane przez św. Ludwika.