Elba- wyspa, którą warto odwiedzić

Wyspa Elba leży na Morzy Tyrreńskim i zalicza się do Archipelagu Wysp Toskańskich. Stanowi część włoskiej prowincji Livorno. Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z osobą Napoleona Bonaparte, którego zesłano tu po tym, jak abdykował. Historia wyspy sięga czasów odległych, o czym świadczą znajdujące się tam zabytki, w tym między innymi ruiny willi z czasów rzymskich.
W dzisiejszych czasach Elba to przede wszystkim raj dla turystów. Oferuje im wiele atrakcji. Na wyspie nie sposób się nudzić. Wypoczywać można tu aktywnie, nurkując, spacerując lub uprawiając wspinaczkę górską. Zwłaszcza dla miłośników nurkowania czeka tu wiele interesujących miejsc. Dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tym sportem przeznaczone są między innymi okolice rafy dell’Ogliera oraz Punta della Madonna. Z kolei osoby posiadające więcej doświadczenia mogą wybierać bardziej wymagające miejsca, do których zalicza się na przykład Capo Stella, gdzie na uwagę zasługują przepiękne czerwone koralowce. Na miłośników słońca czekają piaszczyste plaże. Do wyboru są żwirowe, z białym lub złotym piaskiem. Kto woli spacery i zwiedzanie, powinien odwiedzić stolicę Portoferraio, ze względu na liczne zabytki z dawnych czasów oraz takie miejscowości jak Porto Azurro czy Capoliveri. Osoby ceniące spokój dobrze wypoczną w górskim miasteczku Pomonte.
Na Elbę dotrzeć można samolotem lub promem. Jeśli chodzi o nocleg, to do wyboru jest wiele ofert, jakimi dysponują miejscowe hotele czy kwatery prywatne.