Najważniejsze atuty Danii

Państwa nordyckie z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem ze strony turystów, którzy właśnie na ich terenie chcą spędzić upragnione wakacje. Wśród nich można wyróżnić między innymi Danię, czyli stosunkowo nieduży kraj położony na północy. Trzeba przyznać, że na jego terenie czeka na nas naprawdę wiele turystycznych walorów, które na pewno przypadną nam do gustu, niezależnie od naszych aktualnych zainteresowań. Warto zwiedzić ten kraj, aby na własne oczy przekonać się o jego najważniejszych zaletach.

Dla melomanów Dania to przede wszystkim koncerty, które odbywają się w ramach popularnych festiwali. Należy tutaj wspomnieć głównie o Roskilde, gdzie co roku ma miejsce jedna z największych rockowych imprez. Na festiwalu zawsze grają znamienici artyści o światowej sławie. Jeśli zatem ktoś uwielbia zagraniczne koncerty, koniecznie powinien choć raz odwiedzić to miejsce. Informacje na temat tegorocznych gwiazd festiwalu można znaleźć w Internecie. Warto zaznaczyć, że coraz więcej Polaków decyduje się na taki wyjazd, który często jest spełnieniem ich muzycznych marzeń. Oczywiście Roskilde to nie tylko festiwal, ponieważ w tym mieście czeka na nas bardzo wiele zabytków. Jedenastowieczna katedra to tylko jeden z wielu przykładów, które odnajdziemy na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Osoby zainteresowane historią na pewno będą zachwycone możliwością zwiedzania poszczególnych zabytków, które stanowią najlepsze odbicie dziejów omawianego miasta. Na uwagę zasługują także obiekty świeckie, w tym chociażby muzea czy Pałac Królewski, który stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych.

Oczywiście najbardziej znanym duńskim miastem jest Kopenhaga, która stanowi stolicę całego kraju. Na jej terenie znajduje się wiele świątyń, które każdego roku są zwiedzane przez tysiące turystów z całego świata. Oprócz obiektów sakralnych, warto wspomnieć o pałacach, które również cieszą się niemałym zainteresowaniem. Jeśli natomiast ktoś preferuje dokładne zwiedzanie muzeów, również nie powinien narzekać na brak interesujących propozycji. Na terenie Kopenhagi znajdziemy między innymi Muzeum Poczty i Telekomunikacji czy też Muzeum Geologiczne. Turyści przebywający w Kopenhadze koniecznie powinni odwiedzić Planetarium Tycho Brahe, które zainteresuje nie tylko osoby pasjonujące się astronomią. Kopenhaga słynie również z ogrodu botanicznego oraz ogrodu zoologicznego, gdzie można podziwiać wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Na uwagę zasługuje także Park Rozrywki, w którym każdy turysta znajdzie dla siebie atrakcyjną propozycję.

Jak widać, Dania jest krajem bardzo interesującym pod względem turystyki, dlatego warto poświęcić nieco czasu na duńskie wakacje. Powinniśmy przede wszystkim zwiedzić wspaniałą Kopenhagę, na terenie której czeka na nas mnóstwo niezwykłych zabytków. Wśród innych, równie ciekawych miast, należy wspomnieć między innymi o Roskilde, gdzie co roku odbywa się rockowy festiwal. Każdy turysta bez trudu znajdzie dla siebie atrakcyjną propozycję na spędzenie wolnego czasu.