Najważniejsze zalety Francji

Francja to jeden z bardziej atrakcyjnych krajów europejskich, na terenie którego mamy okazję podziwiać wiele zabytkowych eksponatów. Jeśli ktoś pasjonuje się sztuką, historią czy kulturą, właśnie tutaj powinien spędzić swoje wakacje. Specyficzny klimat francuskich miasteczek oraz możliwość skosztowania tradycyjnych potraw to tylko niektóre zalety związane z wypoczynkiem w tym rejonie Europy. Warto nadmienić, że według przeprowadzanych badań, Francja wciąż znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych krajów, co jest najlepszym potwierdzeniem jej turystycznego potencjału.

Specyficzne krajobrazy Francji to jeden z wielu atutów, które co roku skłaniają turystów do zatrzymania się w tych rejonach. Z jednej strony warto podkreślić, że dość dużym powodzeniem cieszą się kurorty nadmorskie. Turyści chętnie wybierają wypoczynek na plaży, jednocześnie podziwiając malownicze widoki. Z drugiej strony, Francja to także liczne ośrodki zimowe, które przyciągają amatorów sportów zimowych. Na specjalną uwagę zasługują również regiony wiejskie, gdzie można wypoczywać w ciszy i spokoju. Jest to idealna propozycja dla osób, które nie przepadają za popularnymi ośrodkami turystycznymi i wolą relaksować się poza centrum. Warto także wspomnieć o miejscach, które cieszą się zainteresowaniem wśród pielgrzymów. W tym względzie należy wymienić przede wszystkim sanktuarium Lourdes, które co roku jest odwiedzane przez miliony przyjezdnych z całego świata.

Oczywiście Francja kojarzy się przede wszystkim z licznymi zabytkami, które znajdują się między innymi w jej stolicy. To właśnie Paryż cieszy się największym zainteresowaniem turystów, oferując przyjezdnym naprawdę wiele atrakcji. W tym niezwykłym mieście znajduje się chociażby Wieża Eiffla, która stanowi swoisty symbol Francji. Wśród innych, równie istotnych zabytków, należy wspomnieć o Katedrze Notre-Dame, która wywodzi się z czternastego wieku. Na uwagę zasługuje także Łuk Triumfalny. Klasycystyczny Panteon również trzeba zaliczyć do grona najpopularniejszych zabytków. Oczywiście znamienną atrakcją mieszczącą się w Paryżu jest Luwr, który należy do grona największych i najpopularniejszych muzeów. To właśnie tutaj można podziwiać dzieła najwybitniejszych artystów. Nic dziwnego, że muzeum co roku jest odwiedzane przez prawdziwych miłośników sztuki. Sam Paryż zachwyca nie tylko zabytkami, ale także specyficzną atmosferą, dzięki której wypoczynek jest jeszcze bardziej komfortowy. Paryskie restauracje czy knajpki to miejsca, w których można nie tylko posmakować tradycyjnych potraw, ale również uczestniczyć w koncertach lokalnych muzyków.

Francja przypadnie do gustu każdemu, kto chciałby bliżej zapoznać się z francuską kulturą. Liczne muzea, knajpki czy galerie usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednych turystów. Jeśli jednak ktoś wolałby odpocząć w zaciszu, powinien zdecydować się na wypoczynek w wiejskich regionach, które zachwycą malowniczymi krajobrazami. Walory turystyczne Francji sprawią, że każdy wczasowicz momentalnie zakocha się w tym kraju.