Podróże po Europie

Nasz kontynent jest przepiękny i bardzo stary. Znajduje się tu praktycznie zaczątek współczesnego świata, stąd pochodzi nasza kultura i tożsamość. Europa to kraina bardzo bogata w lasy, jeziora i góry. Amerykanie bardzo często wybierają kraje europejskie jako cel swojej podróży. Zazwyczaj przylatują tu młodzi przedstawiciele tej nacji, którzy wybierają się na studia i planują Eurotrip. My sami równie chętnie podróżujemy po Europie, ponieważ można tu zaznać praktycznie wszystkich rozrywek.

Amatorzy plażowania i ciepłych klimatów, mogą spędzać swoje wakacje w Grecji, Turcji lub na włoskiej riwierze. Ci, którzy preferują mroźne klimaty, idealnie czują się w krajach skandynawskich. Można u nas wspinać się po górach, pływać na łódce i kajaku, zwiedzać puszcze i poznawać dzikie zwierzęta. Turyści bardzo kochają również europejskie wielkie miasta, jak Wiedeń, Paryż, Londyn, czy Amsterdam. Styka się tam bowiem wiele kultur, nie tylko wywodzących się z Europy. Można tam zobaczyć budynki i dzieła sztuki, które powstały przed setkami lat. W niektórych krajach, jak Grecja i Włochy na ulicach można jeszcze zobaczyć pozostałości po starożytnym świecie.

Europa słynie ze swojej cywilizacji i z kultury. To tutaj powstała starożytna demokracja i tutaj toczyła się większość bitew w trakcie drugiej wojny światowej. Wiele miast zostało odbudowanych dopiero po wojnie i nadano im całkiem nowy kształt, niż ten poprzedni. Amatorzy zwiedzania muzeów i starych zamków mogą w Europie spędzić wiele miesięcy przemieszczając się od jednego miasta do drugiego. Również w naszym kraju, znajduje się wiele atrakcji turystycznych na skalę całej Europy. Nasz kraj jest bardzo specyficzną krainą, która posiada zarówno dostęp do morza, jak i wysokie i niższe góry, pojezierza i wiele borów oraz lasów. Poza tym, wiele zabytków w naszych polskich miastach zostało wpisanych na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W Toruniu na listę tę wpisano całą starówkę, ponieważ jest ona unikalna na skalę światową. Coraz częściej Polacy spędzają więc wakacje w swoim kraju, ponieważ pogoda dopisuje, jak w innych, a można tu zaznać wielu różnego rodzaju atrakcji.