Włoska gościnność

Wiele osób decyduje się na spędzenie swoich wakacji we Włoszech. Zazwyczaj wybierane są oczywiście regiony nadmorskie, w których można miło spędzić czas nad morzem i wypocząć. Chętnie jeździmy również po włoskich winnicach i delektujemy się specjałami z piwniczek winiarzy. Włochy to kraj ciepły i przyjazny, który bardzo miło wita zawsze wszystkich turystów go odwiedzających. Włosi są ludźmi, dla których bardzo ważne są wartości rodzinne i gościnność. Wiele osób podkreśla, że przyjeżdżając do Włoch czują się, jakby odwiedzali swoją bliską rodzinę.

Włoski naród bardzo chętnie się dzieli. Turyści traktowani są więc w bardzo przyjazny sposób i niezwykle często zapraszani nawet do włoskich domów na posiłki i pogawędki. Miejscowym zależy na tym, aby czuli się oni jak u siebie i jak najlepiej pamiętali pobyt u nich. Przede wszystkim, częstują więc oni turystów chętnie swoimi specjałami. Na stołach bardzo często pojawiają się przystawki, które Włosi kochają najbardziej, a więc aromatyczne owcze i kozie sery, dobrej jakości długodojrzewające wędliny, pasty z oliwek i kaparów, a także truflowe. Do tego zwyczajowo podaje się chleb, który jest niesolony, nie tak jak nasz. Dzięki temu, pieczywo to można maczać w sosach i oliwach i delektować się ich smakiem. Kolacja we Włoszech nie może również odbyć się bez lampki wina. Włosi słyną ze swoich winnic i uprawy winorośli. Produkują oni również doskonałe wina. W Polsce nie zawsze można spotkać włoskie wina dobrej jakości w przyzwoitej cenie. Te tańsze często nie mają nic wspólnego z prawdziwymi włoskimi winami.

Na koniec uczty we włoskim domu, zawsze podaje się gorącą i mocną kawę oraz coś słodkiego. Włoski naród przepada za słodkościami, dlatego też na stołach pojawiają się włoskie bezy, tirami su, torty śmietanowe, profiterole oraz włoskie oryginalne lody. W połączeniu z aromatyczną kawą z ekspresu, taki deser smakuje wprost idealnie. Wielu turystów we włoskich domach i restauracjach czuje się bardzo dobrze. Jesteśmy tam rozpoznawani i na szczęście lubiani. Poza tym, we Włoszech pracuje również wielu naszych rodaków, a więc można ich spotkać w różnego rodzaju sytuacjach i w wielu miejscach.