Wyjazd do Wielkiej Brytanii – te rzeczy musisz wiedzieć

Na pewno dzięki podróżom można poznać ciekawych ludzi, kulturę danego regionu a także podszlifować swój język obcy. Jednak aby wycieczka do innego kraju była udana należy zwrócić uwagę na to co warto wiedzieć tuż przed przyjazdem. Wybierając się do Wielkiej Brytanii musisz poznać kilka najważniejszych zasad.

Kiedy będziesz zamierzał złapać autobus w Wielkiej Brytanii to nie licz na to, że on się zatrzyma za każdym razem. W Polsce jest inaczej ponieważ zatrzymuję się na każdej stacji. Jeśli chodzi o Wielką Brytanię to sprawa wygląda zupełnie w inny sposób i nie licz na to, że autobus zatrzyma się w każdym miejscu. Co możesz zrobić aby nie przegapić swojego autobusu? Przede wszystkim machnij ręką. Jeśli będziesz samemu oczekiwał na busa to jest to konieczne abyś złapał transport.

W Polsce do autobusu bez większych problemów można wsiąść tyłem. Jeśli chodzi o Wielką Brytanię to nie jest już tak kolorowo. Wiedz o tym, że w Anglii musisz zawsze wsiadać przodem i nie decyduj się na to, że zrobisz to z tyłu. Jeśli już się jednak tego dopuścisz to wiedz o tym, że kierowca zmusi Cię do tego abyś wsiadł przodem w celu zakupu biletu lub okazania go jeśli go już posiadasz.

W Wielkiej Brytanii jadąc samochodem musisz koniecznie uważać na pieszych. To właśnie oni ustalają kiedy i gdzie mają wejść. Tuż przed przejściami dla pieszych postaraj się zwalniać ponieważ właśnie w Anglii panuję pod tym względem ,,kompletna swoboda”.

Jeśli chodzi o kwestie formalne w Anglii to musisz być w tej świadomości, że Anglicy mają charakterystyczny sposób zapisywania jednej cyfry a chodzi tutaj dokładnie o numer jeden. Jeśli u nas w kraju przyzwyczaiłeś się do zapisu po prostu – 1 to w Wielkiej Brytanii wygląda to zdecydowanie inaczej. Tutaj w formularzach np. w banku koniecznie musisz uzupełnić to cyfrą w formie I. Numer jeden przez Anglików jest bardzo często mylony z 7.

Anglicy są bardzo kulturalni. Musisz być w świadomości, że kiedy przypadkowo ,,wpadniesz” na kogoś na chodniku to samemu usłyszysz pierwszy – przepraszam. Kierowcy angielski mają także swój zwyczaj a chodzi tutaj o to, że kiedy pasażer stara się opuścić autobus lub taksówkę to kierowca mu za to dziękuję. Kultura angielska jest czasem na zbyt wysokim poziomie.

W wielu brytyjskich łazienkach nie odnajdziesz gniazdka elektrycznego. Standard, który tutaj występuję jest na pewno o wiele inny. Jeśli będziesz chciał się ogolić lub wysuszyć włosy to koniecznie musisz wiedzieć o tym, że tak właściwie najważniejszym jest aby to zrobić albo w przedpokoju lub kuchni.

Nie licz na to, że w Anglii będziesz miał w łazience letnią wodę. Tutaj sprawa się przedstawia zdecydowanie inaczej w porównaniu do Polskich zwyczajów. Musisz być w świadomości, że tak właściwie jeden kurek jest wyłącznie od wrzątku a drugi będzie charakteryzować tylko zimną wodę. Nie wiadomo jak do końca należy osiągnąć letnią wodę.

Jeśli jedziesz w celach zarobkowych do Anglii to tak naprawdę pomyśl o tym aby pierwszych zleceń poszukać u siebie w kraju. Potrzebny Ci w tym jest numer Nino. Zanim upłynie czas to minie w tym momencie 3 tygodnie.